512

آشنایی با معانی اصطلاحات پرکاربرد محصولات فیلیپس اونت

هر بازار کاری برای خود اصطلاحات پرکاربردی دارد ، هر مارک تجاری نیز واژه هایی را برای توصیف محصولات اش انتخاب می کند

در این بخش شما را با معانی کلمات مهم محصولات کودک و مادر فیلیپس اونت آشنا می کنیم

شیشه شیر اونت

نچرال Natural طبیعی

یکی از پرکاربردترین واژه هایی که در محصولات فیلیپس اونت با آن روبرو هستیم عبارت نچرال است

این کلمه به شیشه شیر های اونت که دارای سر شیشه ای پهن گلبرگی شبیه سینه مادر دارند اطلاق می شود که محبوب ترین و پرفروش ترین شیشه شیرهای فیلیپس هم هستند 

پس نچرال یا معادل فارسی اش طبیعی یعنی محصولاتی شبیه سینه مادر که اشاره ای ست به شبیه سازی شیر خوردن طبیعی کودک از سینه مادر که سر این شیشه شیرها بدین منظور طراحی شده است . چندین سایز از 60 تا 330 میلی حجم در رنگهای مختلف با جنس بدنه پلی پروپیلنی و شیشه ای نیز دارند . این مدل میتواند بمنظور تغذیه ترکیبی از شیشه شیر و سینه مادر در دوران شیر دهی به نوزاد بکار برود . پس مشخصه بارز این شیشه نوزادی avent سرشیشه پهن شبیه سینه مادر اش می باشد که برای کودکان بسیار دوست داشتنی هست

محصولات اونت

کلاسیک پلاس  Classic plus 

اولین سری از شیشه شیر اونت بنام کلاسیک تولید شد و بسیار موفق بود بعدها این مدل با ارتقاء بخصوص در سیستم آنتی کولیک به کلاسیک پلاس بدل شد و اخیرا با بهبودی دیگر و مدرن کردن سیستم ضدنفخ بنام آنتی کولیک شناخته می شود که تصویرش را در بالا میبینید . بطور کلی مشتریان غیر از نچرال را کلاسیک می گویند ولی از نظر ظاهری کلاسیک اولین مدل و آنهایی بود که حلقه ای روی دهانه بدنه شیشه شیر زیر درپوش داشت . کلاسیک پلاس سری بعدی آن مدلی ست که حلقه بخاطر کاهش قطعات حذف شد . آنتی کولیک هم جدیدترین نوع از این خانواده است که سوپاپ سبز رنگ ابتکاری موسوم به ایرفری داخل بدنه دارد تا سرشیشه را پر از شیر نگه دارد و شیشه شیر اونت شما عملکرد بهبود یافته تری در موضوع کاهش نفخ و گاز پس از شیردهی داشته باشد . این سوپاپ در تصویر فوق بخوبی قابل روئیت است . موقع شیردهی باید در سمت بالا باشد . پس آنتی کولیک جدید که سوپاپ سبز رنگ دارد همان نسل ارتقاء یافته اولین شیشه شیرهای فیلیپس اونت است که پس از چندین مرحله بهبود حالا به بلوغ حداکثری رسیده و اگر فرزند شما نیاز به سرشیشه شبیه سینه مادر برای تغذیه ترکیبی نداشته باشد این مدل آنتی کولیک که ضدنفخ است میتواند انتخاب هوشمندانه تری برایتان باشد البته رضایت و استقبال بالای مشتریان از این محصول ارائه شده یعنی انتی کولیک سوپاپ دار سبب شد که Avent به فکر نصب این سوپاپ مخصوص روی نچرال محبوب خود هم بیفتد تا محصولی منحصربفرد و بنوعی کامل به بازار سیسمونی ارائه بدهد . 

شیر دادن

شیردوش

کالایی است از محصولات اونت که مادران بنا به نیاز در دوران شیردهی به نوزاد به وسیله آن شیر خود را دوشیده تا بلافاصله به فرزند داده شود یا در ظروف مخصوص ذخیره کرده تا در زمان مناسب به نوزاد خود بوسیله شیشه شیر منتقل کنند . این وسیله در 2 مدل دستی و برقی ( یک قلو یا برای دو سینه دارد ) تولید می شود که فیلیپس avent از بهترین سازندگان این محصول در جهان است .  این وسیله از کالاهای گرانقیمت سیسمونی محسوب می شود که مشتریان بدرستی پیش از خرید آن برای یک انتخاب خوب تحقیق زیادی راجع بهش می کنند فلذا همانطور که گفتیم شیر دوش یکی از آن دست محصولات اونت است که جزء 3 تای اول دنیاست یعنی شما اگر در منابع خارجی جستجو کنید فیلیپس را در کنار مدلا و اسپکترا بعنوان بهترین مارک های سازنده شیردوش خواهید یافت پس میتوانید مثل خیلی از مادران در کشورهای مختلف به شیردوش اونت اعتماد کنید چه برقی چه دستی .

راهنمای خرید

Ultrasoft

التراسافت واژه ای ست که اخیرا به دایره لغات شرکت فیلیپس اونت افزوده شده است

این کلمه در دو محصول کاربرد دارد یکی پستانک و دیگری سر شیشه شیر نچرال

بطورکلی التراسافت یعنی خیلی نرم پس چند مدل سرشیشه (سری های شماره 0/1/2/3 از این نوع هستند ( که بین مشتریان به شیاردار هم شناخته میشوند ) یعنی بافت نوکشان که در دهان بچه قرار می گیرد خیلی نرم و ابریشمی است ولی شماره های 4/جریان متغیر/غذای غلیظ التراسافت نیستند یعنی خیلی نرم نیستند چون برای ماه های بالاتر بوده که بچه احتمالا" دیگر دندان درآورده پس بهتر است سر شیشه اش دیگر خیلی نرم نباشد) . پستانک های جدیدی که با این نام تولید می شوند ساختار کلی مشابه قبل دارند فقط جنس شان نرم تر شده است مثلا حتی بدنه پستانک هم نرم گردیده است ، درپوش هم ندارند بجایش همراه با باکس استریل و نگهداشت هستند

عکس بچه

دهنی نرم

نرم را در محصولات اونت برای پستانک یا سرشیشه بخاطر سیلیکون منعطفی که دارند بکار می بریم ولی وقتی می گوئیم دهنی نرم منظورمان لیوانهایی با سری دهنی شکل نرم هستند که اکثرا" هم دسته دار بوده و به عنوان اولین لیوان بچگانه برای یادگیری نوشیدن توسط نوزاد مناسب می باشند . چون سری نرم دارند برای ماه های اولیه که دندان هنوز در نیامده یا کامل نیست مناسبتر است پس بعدها یکی دوسالگی که دیگر بچه نوپا شده باید از لیوان دهنی نرم به سمت لیوان دهنی سفت که میتواند از نوع آموزشی 360 یا حتی نی دار برویم که اتفاقا" در میان محصولات اونت لیوان نی دار بسیار جذابی هم وجود دارد . 

Free BPA

طبق استانداردهای جهانی محصولات کودک باید عاری از این ماده باشند 

در محصولات اونت این مهم بخوبی رعایت شده است بطوریکه در محصولات مهم مثل شیشه شیر و پستانک روی بسته بندی هم واژه 0% bpa برایتان قید گردیده است . یک سوالی که برخی مشتریان در خصوص استریل پستانک یا شیشه شیر اونت دارند برای جوشاندن شیشه های طلقی (پلاستیکی-پلی پروپیلن) فیلیپس یا پستانک هایش هست که باید بگوئیم این مورد بدون اشکال است و حتی در دفترچه قید شده که استریل بخصوص پیش از اولین مرتبه استفاده حتما" انجام شود . در دسترس ترین روش همان انداختن بیش از 5دقیقه ای در آب در حال جوش است ( مرکز ظرف باشند) البته امروزه در بازار وسایل سیسمونی دستگاه های استریل متنوعی وجود دارند که براحتی بصورت مطمئن وسایل نوزاد را استریل میکنند.

پستونک مدرن

Ultra Air

همانطور که می دانید در میان محصولات اونت پستانک جایگاه ویژه ای دارد و میتوانیم این شرکت را بهترین سازنده پستانک نوزاد در دنیا برشماریم به گواه رضایت بینظیر مشتریان از این محصول Avent . جدیدترین نسل پستانک فیلیپس با نام الترا ایر شناخته می شود که جدا از ویژگی های چشمگیری نظیر سرپستونکی بادامی شکل ارتدنسی سیلیکونی و طراحی دلفریب با رنگ و لعاب های جذاب به این موضوع اشاره دارد که این محصول می تواند هوارسانی بی نظیری به پوست کودک داشته باشد به پوست لطیفی که بدلیل بافت ظریفتر بودنش نیاز به راحتی و تنفس مناسبتری دارد و این پستونک التراایر با حفره های بزرگ روی بدنه این مهم را برآورده می کند . 

شیر دوش سینه

کامفورت

همانطور که می دانید معنی آن راحتی می باشد . این لغت را فیلیپس اونت برای شیر دوش برقی و دستی خود بکار می برد که اشاره به حس رضایت و راحت بودن مادر حین عملکرد این شیردوش دارد که ناشی از سرسینه ای بسیار لطیف از جنس سیلیکون و پمپی موثر در مکش مناسب شیر است یعنی نیازی به خم شدن رو به جلو حین شیردوشی نیست و میتوانید راحت روی مبل بشینید . کیفیت ساخت بالای این محصول هم همان چیزی ست که از این شرکت انتظار داریم . حتی برخی مشتریان شیر دوش برقی اونت را با این نام می شناسند

قیمت پستانک

ارتودنسی / ارتدنسی

بیشترین جایی که این واژه را در میان محصولات اونت می شنوید در بخش پستونک هاست . این مژده را به شما می دهیم که همه پستانکهای avent ارتودنسی هستند یعنی همگام با رشد طبیعی دهان نوزاد و اکثرشان بادامی شکل اند بجز مدل تمام سیلیکونی سرانگشتی که یک پستانک متمایز متفاوت نسبت به بقیه مدلهاست .

بعضی خانواده ها فکر می کنند که ارتدنسی بودن پستانک برای آنهایی ست که شکل سری عجیب و غریب رو به بالا دارند در صورتیکه همانطور که گفتیم این واژه یعنی اینکه برای رشد طبیعی بخشهایی درونی دندان کودک مزاحمت ایجاد نکند

هیچ کدام از سرشیشه شیرهای philips ارتودنسی نیستند آنها باید ضدنفخ و شبیه سینه مادر باشند . در سایر برندهای معروف هم بدین گونه است . پس این ویژگی در پستونک ها که زمان زیادی در دهان کودک هستند بکار می رود . 

ملزومات نوزادی

غذاساز

خوب دستگاه غذا ساز برای بانوان نامی آشناست که بعنوان دستیاری کارآمد در آشپزخانه شناخته می شود اما فرق غذاسازهای philips avent با مدلهای معمول موجود در منازل این است که اینها دارای قابلیت پختن غذا بصورت بخارپز هستند که ویژگی جذابی ست و آنها را از غذاسازهای معمول متمایز می کند حتی در مدل بالاتر دارای گرم کن همچنین یخ زدای هم هستند پس با کالای جذابی مخصوص سیسمونی نوزاد طرف هستیم . یعنی اگر دغدغه مالی نداشته باشید خرید غذا ساز فیلیپس مخصوص کودکان علی الخصوص نمونه 4در1 میتواند چندین سال در آشپزخانه شما حضور پررنگی داشته باشد و چون مثل برخی دیگر محصولات مصرفی سیسمونی نظیر پستانک عمرمفید مشخص و کوتاهی هم ندارد برای بچه بعدی هم استفاده شود و خلاصه کلی غذاهای سالم مقوی برای اعضای خانه حتی بزرگترها هم باهاش درست خواهید کرد .

گلس یا شیشه ای

به شیشه شیر های دارای جنس بدنه شیشه ای avent به اختصار گلس می گوئیم که دو سایز 120 و 240 دارند البته در بین مشتریان بیشتر با نام پیرکس معروف هستند . این مدلها دوام طولانی تری دارند به نسبت انواع طلقی و برای استریل و شستشوی مداوم مطمئن تر هستند اما خوب این شیشه شیر اونت خیلی سنگین تر از مدل مشابه پلاستیکی است و بخاطر جنس اش این موضوع اجتناب ناپذیر هست توصیه می شود که این شیشه ها را حتما با کاور تهیه کنید تا در صورت افتادن های شدید از شکستگی جلوگیری شود . البته کاور مخصوص فیلیپس اونت زیبایی ظاهری به محصول داده و عایق دمایی نیز هست . 

در فیلم زیر مشاهده خواهید کرد که محصولات اونت چقدر باهم هماهنگ ساخته شده اند 

آنتی کولیک

این خاصیت هم یک ویژگی خیلی مهم و مورد انتظار مصرف کنندگان از یک شیشه شیر خوب مثل اونت است که خاصیت آنتی کولیک بودن را داشته باشید همانطور که پیش از این در مدلهای کلاسیک و کلاسیک پلاس سالها بوده و هم اکنون در نچرال فیلیپس نیز بصورت سوپاپ در سرشیشه تعبیه شده است . یعنی همانطور که در تصویر زیر می بینید این سوپاپ موجود روی لبه پایینی سر شیشه وظیفه هدایت هوا به ته شیشه شیر بجای مخلوط شدن با شیر و ورود به دهان کودک را برعهده دارد . 

حالا نیز نام جدیدترین شیشه شیر اونت است که به شکل مدل کلاسیک پلاس است اما سوپاپی منحصربفرد و مبتکرانه سبز رنگ از سوی philips داخل بدنه گنجانده شده است که عملکرد ضدنفخ بودن را بطور چشمگیری به نسبت گذشته بهبود داده است .

پس آنتی کولیک بودن هم ویژگی شیشه نوزاد است ، هم نام یک دسته از شیشه شیرهای avent جدید نیز می باشد . ویژگی ضدنفخ بودن در شیشه های جدید فیلیپس که نام آنتی کولیک دارند بسیار قویتر از مدل نچرال avent است . 

شیشه شیر اونت

سیلیکون

ماده ای بسیار مهم در صنعت وسایل سیسمونی که philips avent یکی از بهترین سازندگانش می باشد . سیلیکون در سرشیشه و پستانک مهمترین بخش است . هم چنین در شیردوش برقی و دستی محبوب avent که برای بعضی از مادران در دوران شیر دهی ابزار خیلی مهمی به شمار می رود بخش مهم و خیلی خوب طراحی شده شیر دوش یعنی بالشتک سینه از سیلیکون خیلی مخصوصی هست . در چند سال اخیر سیلیکون مورد استفاده در محصولات اونت بافتی ابریشمی تر یعنی نرمتر پیدا کرده است که در سر شیشه و پستانک های جدید قابل لمس است

شیردادن

قطره

این اصطلاح در خصوص سرشیشه و بطور کلی شیشه شیر اونت بکار می رود و میزان خروجی شیر از سری را مشخص می کند . یک اشتباه رایج میان مشتریان یکسان دانستن سوراخ و قطره در سرشیشه اونت است که تلقی نادرستی است . بگذارید با مثال بگوئیم : سری شماره 0 و 1 و 2 نچرال هر سه یک سوراخه هستند اما اولی نیم قطره دومی یک قطره و سومی دو قطره است . پس قطره معیاری برای میزان خروجی شیر است و الزاما" با تعداد سوراخ نوک یکسان نیست . شما بهتر است به شماره سر شیشه توجه کنید و متناسب با رشد بچه و نیاز به خروجی بیشتر از شیش شیر اونت او ، یک شماره بالاتر را خریداری و نصب کنید . بازه های سنی هم که خود فیلیپس اونت برای استفاده از شماره ها گفته یک محدوده میانگین است و قرار نیست برای همه کودکان صدق کند چون بچه ها با جثه های مختلف متولد می شود و وزن گیری متفاوتی هم از هم خواهند داشت . 

محصولات اونت

خشک کن-آبچکان

همه بخصوص خانم ها بخوبی با این وسیله کاربردی در آشپزخانه ها آشنا هستند اما خشک کنی که برای سیسمونی نوزاد تولید می شود طراحی متفاوتی با نمونه های موجود در منازل دارد تا که سازگاری با وسایل کودک داشته باشد بخصوص این آبچکان باید با شیشه شیر هماهنگ باشد

کلاسیک

نسل اول پستانکهای avent که بخاطر سرپستونکی بادامی شکل مرغوبش که توسط نوزادان  مورد قبول بود بسیار محبوب شد و هنوز هم بعد از سالیان متمادی خانواده ها سراغ این مدل را می گیرند . شکل سرپستانک در این مدل یعنی همان بادامی شکل بقدری مقبول بود که در نسلهای بعدی یعنی التراسافت و التراایر نیز این شکل با کمی تغییر نظیر ابریشمی شدن بافت همچنان حفظ شد

استریل

این واژه که همگی با آن کم و بیش آشنایی داریم اشاره به فرآیند مهمی از پاکسازی دارد که پس از شستشو محصولات اونت باید آنرا انجام دهیم . بخصوص برای سرشیشه ، پستانک ، قطعات غیربرقی شیردوش و شیشه شیر اونت . روش سنتی برای اینکار که از قدیم استفاده می شده جوشاندن در آبجوش بوده است ولی اکنون دستگاه های مخصوص استریل وسایل سیسمونی نوزاد در دسترس است.در دفترچه شیشه شیر و پستانک اونت قید شده که پیش از اولین استفاده باید بیش از 5 دقیقه در آب در حال جوش انداخته شوند تا استریل اولیه شوند . دقت کنید که هر وقت استریل به وسیله ظرف آبجوش داشتید قطعات پس از شستشو بوده یعنی تمیز باشند ، جدا از هم شده باشند و در مرکز ظرف قرار دهید یعنی با دیواره ها تماس پیدا نکنند . 

اونت

جریان آزاد

برای پستانک های نسل قبلی avent که بعد از مدل کلاسیک به بازار آمدند بکار برده می شد . در این مدل روی بدنه جلویی نسبت به مدل کلاسیک حفره های بیشتری تعبیه شده بود تا به تنفس پذیری پوست لطیف نوزاد طی ساعات طولانی استفاده کمک کند سوراخ های 6 گانه ای که بوضوح روی بخش جلویی به چشم می خورند . این ویژگی یعنی هوارسانی بعدها در مدل بعدی یعنی التراسافت بکار گرفته شد و در مدل بعدترش یعنی التراایر به بلوغ رسید بطوریکه اسم محصول هم به همین بیشترین هوارسانی اشاره دارد. سایزهایی که برای این نوع پستونک و کلاسیک ها موجود بود شامل 0-6 / 6-18 و بالای 18 ماه می شد.

محصولات اونت

شماره / سوراخ / ماه / قطره

4 اصطلاحی که در هنگام خرید سر شیشه شیر اونت با آن روبرو می شویم و برخی مشتریان در انتخاب دچار اشتباه می شوند. 

هر سر شیشه یک شماره دارد مثلا" 0 یا 2 یا 3 که روی خود سرشیشه هم نوشته شده

تعداد سوراخ الزاما" با شماره یکی نیست مثلا" شماره 0 و 1 و 2 هر سه یک سوراخه هستند اما با جریان های متفاوت اولی نیم دومی یک و سومی دو قطره

شماره با قطره یکی هست یعنی شماره 2 را دو قطره می گویند و شماره 4 را چهار قطره (اما سه سوراخ دارد) . فقط شماره 0 متمایز است که نیم قطره بدان می گویند

ماه هم راهنمایی هست برای انتخاب که خود avent بطور میانگین بدان دست یافته و اشاره می کند مثلا" شماره 1 و 0 هر دو می شود مثبت 0ماه یا شماره 2 می شود مثبت 1ماه ، شماره 4 مثبت 6 ماه

توجه به این نکات میتواند شما را در انتخاب محصولات اونت بخصوص سری شیشه نوزاد یاری کند

پس در حال حاضر 7 سایز سرشیشه اونت داریم

  • شماره 0 (نیم قطره)
  • شماره 1
  • شماره 2
  • شماره 3
  • شماره 4
  • جریان متغیر (خطی)
  • غذای غلیظ ( وای کات )

مینی

کوچکترین سایز پستانک اونت را که برای کودکان متولد شده با جثه ریز یا نارس طراحی شده بود mini می نامیدند . این سایز هم از نظر بدنه هم سرپستانکی کوچکتر از 0-6 بود و برای نوزادانی که به هر دلیل مدلی 0-6 برایشان بزرگ بود انتخاب خیلی خوبی بود . 

وسایل شیر دهی

بالشتک

آن قسمت از شیردوش برقی یا دستی avent که روی سینه مادر قرار میگیرد و از آنجا شیر جاری شده و به درون مخزن شیر دوش می رود را بالشتک گویند . این قسمت نیز از سیلیکون بسیار لطیف ساخته شده تا مادر احساس راحتی کامل داشته باشد . این قسمت از شیردوش چون مستقیما" با سینه و شیر مادر در تماس است باید حتما تمیز باشد و جز قطعاتی هست در شیردوش که میتوانید آنرا استریل کنید . به عنوان نمونه در شیردوش برقی باید مواظب باشید که کدام قطعات را میتوانید شستشو دهید که غیر برقی باشد . 

محصولات اونت

Soothie

متفاوت ترین پستانک avent مدل تمام سیلیکونی سرانگشتی شکل است . چرا از 2 جهت اولی که مهمتر هم هست شکل سر پستانک آن است که برخلاف همه مدلهای philips که بادامی شکل طراحی شده اند چه قدیمی هایی مثل کلاسیک و جریان آزاد چه جدیدترهای ultraAir و ultraSoft که همگی این محصولات اونت سرپستونکی شان ارتدنسی بادامی شکل می باشد که خیلی هم محبوب و مورد قبول هم هستند اما مدل تمام سیلیکونی ، سری متفاوتی دارد و شبیه سازی مکیدن انگشت در آن تداعی شده است که این شکل هم بی نظیر عمل کرده بطوریکه فیلیپس اونت می گوید کیفیت و کارآیی این محصول بقدری خوب است که در خیلی از بیمارستان های کودکان ایالات متحده برای آرامش بخشی نوزادان این کالا مورد مصرف قرار میگیرد . اما تفاوت دوم بزرگ این پستانک با دیگر هم خانواده های خود این است که این محصول بصورت یکپارچه از سیلیکون تشکیل شده است و نه فقط سر آن بلکه کل ساختار یکپارچه از سیلیکون مخصوص است که متمایز اش می کند از مدلهای دیگر . بخش دستگیره این پستونک هم متفاوت است . یکی از جالبترین کارهایی که روی این محصول صورت گرفته اتصال عروسک های بسیار جذاب به این پستانک است که این ترکیب باعث پدید آمدن یکی از جذابترین وسایل لیست سیسمونی نوزاد شده است .